قراردادن نماد اعتماد الکترونیکی در قالب وردپرس

قراردادن نماد اعتماد الکترونیکی در قالب وردپرس :

با روال جدیدی که درباره نماد اعتماد الکترونیکی به وجود آمده بیشتر کسب و کار های اینترنتی برای گرفتن این نماد اقدام کرده و بعد از ارسال مدارک مختلف به بخش قراردادن و نصب نماد اعتماد در وب سایت خود می رسند بسیاری از دوستان هستند که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس بهره می برند و زمانی که می خواهند نماد اعتماد را در وب سایت خود در جایگاه خاصی قرار دهند به این نیاز دارند که موقعیت جدیدی در قالب وردپرسی خود برای جایگاه نماد ایجاد کنند البته بعضی از قالب ها هم موقعیت های زیادی برایشان تعریف شده و مشکلی از این بابت ندارند اما اگر می خواهید موقعیتی دلخواه در قالب وردپرسی خود ایجاد کنید می توانید از این اموزش استفاده نمایید.

گام اول: اضافه کردن کُد به قالب
گام اول اضافه کردن کُد زیر به آن بخش از قالب یا theme شماست که می خواهید در ان موقعیت جدیدی ایجاد کنید. شما باید نام “Name of Widgetized Area” را به نامی دلخواه تغییر دهید. ابتدا این کار را با code editor انجام دهید و سپس فایل را با استفاده از FTP آپلود کنید.

<?php if ( !function_exists('dynamic_sidebar') || !dynamic_sidebar("Name of Widgetized Area") ) : ?><?php endif; ?>

گام دوم: ویرایش functions.php
در پوشه ی WordPress theme شما باید یک فایل functions.php وجود داشته باشد. اگر وجود نداشت، یک پوشه با نام “functions.php” ایجاد کنید.
در فایل functions.php کد زیر را اضافه کنید:

ssssssssssssssssss

کد بالا را باید به ترتیب در برچسب ها (tagها)ی PHP باز و بسته ((<?phpand ?> قرار دهید. اگر یک فایل functions.php دارید، آن برچسب ها آنجا خواهد بود. اگر خودتان یک فایل ایجاد کنید، این برچسب ها را نیز باید اضافه کنید.
حواستان باشد که نام تابع (در این مورد “Name of Widgetized Area”) را تغییر دهید تا با نامی که در گام اول انتخاب کردید، مطابقت داشته باشد.
پارامترهای ‘before_widget’ و ‘after_widget’ به شما اجازه می دهند که کُدی را که می خواهید قبل یا بعد هر widget قرار دهید، مشخص کنید. در این مورد یک div با یک کلاس an را قرار می دهیم.
پارامترهای ‘before_title’ و ‘after_title’ به شما اجازه می دهند که عنوان های widget را در کُدها قرار دهید. در این مورد ما عنوان را به ترتیب در برچسب های <h3> و </h3> قرار می دهیم.
گام سوم: اضافه کردن widgetها
پس از این که موقعیت دلخواه را با موفقیت اضافه کردید، می توانید ابزارک ها را در آن بخش از سایت وردپرسی خود قرار دهید. برای انجام این کار، وارد پنل WordPress خود شده و روی ابزارک ها در بخش نمایش  کلیک کنید.

Capture

حال فقط ابزارک را بگیرید و داخل جعبه درُگ (drag) کنید.

خوب تا اینجا موقعیت دلخواه خود را در قسمتی که می خواستید ایجاد کردید اگر این کار را برای قراردادن نماد اعتماد الکترونیکی انجام داده اید باید برای نمایش آن کد نماد را قرار دهید و با توجه به اینکه استفاده از ای فریم در وردپرس مشکلاتی دارد به شما پیشنهاد می گردد برای قرار دادن کد نماد از افزونه IFrame Widget for WordPress استفاده نمایید و در موقعیتی که تعریف کردید با استفاده از این افزونه نماد اعتماد را قرار دهید برای این کار طبق دستور سایت enamad.ir فایل ها را در هاست خود اپلود نمایید و بجای قراردادن کد نماد از افزونه ای که معرفی شد به این شکل استفاده نمایید.

IFrame Widget for WordPressپس از ذخیره ابزارک و تایید توسط سایت enamad.ir نماد اعتماد الکترونیکی شما در موقعیتی که اضافه کرده اید نمایش داده می شود.امیدوارم این آموزش برای شما مفید بوده باشد.

نویسنده : امیرعمادی

دیدگاه بسته است