نصب فایروال csf بر روی دایرکت

در این مطلب کوتاه نصب فایروال csf بر روی دایرکت شرح داده می شود

فایروال CSF یک فایروال کارآمد و ساده است که پیکربندی ساده ای دارد . این فایروال در بیشتر سرور های هاستینگ استفاده می شود و طبق تجربه شخصی که داشتم فایروال بسیار مناسبی هستش که می تونید ازش بهره ببرید و نصب و راه اندازی ان نیز ساده می باشد.

بنده در centos با پنل دایرکت ادمین از این فایروال استفاده کردم و از کارکرد و امکانات ان راضی بودم . خوب بهتر است نصب را شروع کنیم .تا اگر تجربه استفاده از این فایروال را نداشتید شما هم بتوانید از ان بهره ببرید.

وارد خط فرمان یا ترمینال خودتون بشید و با دستورات زیر فایل های نصب این فایروال رو دانلود و از حالت فشرده خارج کنید و نصب کنید

rm -fv csf.tgz
wget http://www.configserver.com/free/csf.tgz
tar -xzf csf.tgz
cd csf
sh install.sh

خوب به همین سادگی مرحله نصب پایان یافت!

بعد از نصب فایروال ، شما باید اون رو در محیط دایرکت ادمین جایی که عبارت ConfigServer Firewall&Security  نوشته شده ببینید با کلیک بر روی این گزینه می توانید محیط مدیریت این فایروال را مشاهده نمایید. برای اینکه فایروال رو فعال کنید به قسمت Firewall Configuration رفته و داخل تکست باکس اول ، جایی که نوشته شده TESTING عبارت ۰ گذاشته و در پایین صفحه  Change را کلیک نمایید و سپس بر روی Restart csf+lfd کلیک کنید.خوب الان  فایروال در حال اماده باش و حفاظت از سرور شماست 🙂

بعد از نصب پیشنهاد میشه از صفحه مدیریت گزینه check server security اجرا بشه , سرورتون رو بررسی کرده و در صورت وجود مشکل شما راه اگاه ساخته تا برای رفع مشکل اقدام کنید.

Capture

نویسنده: امیر عمادی

دیدگاه بسته است